Seko mums Instagram
Seko mums portālā Facebook
Seko mums Twitterī

„RE Autoclub” pēc Krievijas čempionāta 4. posma sacensībām rallijreidā saglabā 1.vietu kopvērtējumā

15.07.2015

No 1. līdz 4.jūlijam norisinājās Krievijas čempionāta ceturtā posma sacensības rallijreidā „Varenā stepe - zīda ceļš". Tajā triumfēja Aleksandrs Terentjevs un Aleksejs Berkuts no Krievijas („Ford Raptor F150 SVT”), izcīnot 1.vietu T2 klasē, kā arī iegūtas 2 otrās vietas T2 un T3 klasē.  

Nākamais aiz A.Terentjeva pilotētās ekipāžas palika Aleksandrs Kolembets un Igors Petenko no Krievijas („Toyota Land Cruiser 200”), kuri ieguva otro vietu T2 klasē. Marija Oparina un Aleksandrs Terentjevs juniors no Krievijas (Polris RZR 1000) „RE Autoclub” sastāvā brauca pirmo reizi un ieguva 2.vietu T3 klasē. Pateicoties godalgotajām vietām „RE Autoclub” pēc Krievijas čempionāta 4. posma sacensībām rallijreidā saglabā 1.vietu kopvērtējumā.  

Rallijreids „Varenā stepe - zīda ceļš" norisinājās Krievijā, pirmās divas dienas - Elistas reģionā, taču trešajā dienā dalībnieki veica pārbraucienu uz Astrahaņu, kur norisinājās pēdējās dienas sacensības. Kopumā dalībnieki mēroja 4 posmus, kuru kopējais garums sasniedz aptuveni 1145 km. Krievijas dienvidu saule priecēja apmeklētājus, taču braucējiem sagādāja problēmas – motori bieži uzkarsa. Šis 4.posms bija viens no sarežģītākajiem posmiem, kā atzīst paši dalībnieki – nežēlīgakais Krievijas čempionāta posms. Bija grūti uzņemt maksimālo ātrumu, jo ceļš ar lielajām bedrēm to neļāva, asā zāle aizsedza radiatora restes, traucējot ventilācijas sistēmai.

Aleksandrs Terentjevs ir pieredzējis pilots un rallijreidos piedalās 7 gadus un ir piedalījies visos organizētajos “Zīda ceļš” posmos. Šī čempionāta ceturtā posma sacensībās tehniskās ķibeles piedzīvoja tikai pēdējā dienā, kad motors pārkarsa un 4 km pirms finiša pārsita riepu un nācās braukt uz 3 riteņiem.

Jouni Ampuja un Markku Hurskainen no Somijas („Mitsubishi MPR 10”) šādā posmā Elistē startēja pirmo reizi, paliekot 5.vietā T2 klasē un bez tehniskām problēmam neiztika nevienu dienu. “Otrās dienas sacensības parsteidza, jo bez iepriekšējās pieredzes jutāmies kā bērni pieaugušo sacensībās ātrumposmā! Tik ātri pa šo posmu varētu braukt tad, ja kāds man turētu pistoli pie galvas!” skaidro Jouni Ampuja,  “starts katru dienu tika uzsākts veiksmīgi, taču līdz brīdim, kad mašīnas amortizācija pasliktinājās. Tad palika tikai viens uzdevums – tikt līdz finišam ar 30-40 km/h. Esam pievīluši daudzus atbalstītājus ar mūsu rezultātu. Taču esam lepni par sevi - ieguvām lielu pieredzi, jo iepriekš nebijām braukuši šādus posmus”.

Sacensībās kopumā piedalījās 35 ekipāžas. Starptautisko rallijreida komandu no Latvijas ''RE Autoclub'' rallijreidā "Varenā stepe - zīda ceļš" pārstāvēja četras ekipāžas:

  1. Jouni Ampuja/ Markku Hurskainen no Somijas („Mitsubishi MPR 10”)
  2. Aleksandrs Terentjevs/Aleksejs Berkuts no Krievijas („Ford Raptor F150 SVT”)
  3. Aleksandrs Kolembets/ Igors Petenko no Krievijas („Toyota Land Cruiser 200”)
  4. Marija Oparina /Aleksandrs Terentjevs no Krievias (Polris RZR 1000)

Krievijas čempionāta posms noslēgsies septembrī, kad tiks aizvadīts tā sestais posms Volgogradā.

Nākamie posmi norisināsies:

  • Piektais posms - 20.-22.augusts Krasnojarskā;
  • Sestais posms - 18.-20. septembris Volgogradā.

Tiešās reportāžas no norises vietas publicētas ''RE Autoclub'' sociālajos tīklos:

  • www.facebook.com/reautoclub
  • www.twitter.com/REautoclub
  • www.instagram.com/reautoclub


Informāciju sagatavoja:
Ieva Lorence
Tālr.: +371 22057978
E-pasts: lorence.ieva@gmail.com