Seko mums Instagram
Seko mums portālā Facebook
Seko mums Twitterī

Latvijas ekipāža ar Jouni Ampuja un Markku Hurskainen absolūtajā vērtējumā izcīna 1.vietu rallijreidā

31.08.2015

No 21. līdz 23.augustam norisinājās Krievijas čempionāta priekšpēdējā - piektā posma sacensības rallijreidā „Ulyanovsk Baja". Absolūtajā vērtējumā ātrāko laiku uzrādīja Latvijas „RE Autoclub” ekipāža ar Jouni Ampuja un Markku Hurskainen (Somija, „Mitsubishi MPR 10”), izcīnot 1.vietu.

Otrajā vietā absolūtajā vērtējumā palika Dmitrijs Ijevļevs un Aleksejs Šapošņikovs (Nissan Datsun). Jouni Ampuja un Markku Hurskainen ekipāža šajā čempionātā triumfē otro reizi, pirmā reize bija 1.čempionāta posmā „Northern Forest 2015”. Pēdējais čempionāta posms, kurš norisināsies no 18.-20.septembrim Volgogradā, Krievijā būs īpaši nozīmīgs, jo noskaidrosies čempionāta uzvarētāji kopvērtējumā. Šobrīd par pirmo vietu čempionāta kopvērtējumā ar Jouni Ampuja un Markku Hurskainen ekipāžu cīnās arī  Krievijas komandas „PEK” 2 pieredzējušas ekipāžas: Jevgēņijs Firsovs un Vadims Filatovs (Toyota Hilux), kā arī Dmitrijs Ijevļevs un Aleksejs Šapošņikovs (Nissan Datsun).

J.Ampuja pilotētajai ekipāžai Prologā un pirmajos divos posmos bija pārliecinošs izrāviens, neskatoties uz tehniskajām ķibelēm, piemēram, brauciena laikā drošības jostas saplīšana, amortizācijas maiņa utt. Taču pēdējā posmā tika pārsista riepa, kā rezultātā dažas minūtes tika zaudētas.

„RE Autoclub” T2 klases ekipāža ar Aleksandru Terentjevu un Alekseju Berkutu (Krievija, „Ford Raptor F150 SVT”) ieguva 2.vietu, paliekot aiz Andreja Rudskova un Jevgēņija Zagorodņuka (Toyota LC 200).

Taču Marija Oparina un Sergejs Lebedevs (Polris RZR 1000) diemžēl palika bez godalgām, jo T3 klasē sīvā konkurencē ieguva 5.vietu.

„RE Autoclub” pēc Krievijas čempionāta 5. posma sacensībām rallijreidā iegūst 2.vietu komandu kopvērtējumā.  

Rallijreidā dalībniekiem bija jāveic 3 posmi, katra posma garums – 191 km. Dalībnieki vērtē ļoti labi gan rallija organizāciju, gan izvēlēto trasi – bija gan ātrie posmi, gan arī bija jābrauc piesardzīgi, šķērsojot upi. Kā atzina Jouni Ampuja: „Bija neliels satraukums par upes šķērsošanu, jo tā bija apm. 1 m dziļa, taču, kad veiksmīgi tā tika pārbraukta, zināju, ka dodamies pretī uzvarai!”

Sacensībās kopumā piedalījās 33 ekipāžas. Starptautisko rallijreida komandu no Latvijas ''RE Autoclub'' rallijreidā pārstāvēja trīs ekipāžas:

  1. Jouni Ampuja/ Markku Hurskainen no Somijas (Mitsubishi MPR 10)
  2. Aleksandrs Terentjevs/Aleksejs Berkuts no Krievijas (Ford Raptor F150 SVT)
  3. Marija Oparina / Sergejs Lebedevs no Krievijas (Polris RZR 1000).

Krievijas čempionāta posms noslēgsies septembrī, kad tiks aizvadīts tā sestais posms Volgogradā, no 18.-20.septembrim.

Tiešās reportāžas no norises vietas publicētas ''RE Autoclub'' sociālajos tīklos:

  • www.facebook.com/reautoclub
  • www.twitter.com/REautoclub
  • www.instagram.com/reautoclub